8:00 - 22:00

Ώρες Λειτουργίας Δευτ- Παρασκευή.

213 0266195

Τηλ. 24ωρης εξυπηρέτησης

Facebook

Instagram

Search
 

ЗА ЖИТТЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ВІД ЗАЛЕЖНОСТЕЙ/Για ζωή ανεξάρτητη από την εξάρτηση

ΜΕΡΙΜΝΑ ΖΩΗΣ > Στήλες  > Απεξάρτηση  > ЗА ЖИТТЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ВІД ЗАЛЕЖНОСТЕЙ/Για ζωή ανεξάρτητη από την εξάρτηση

ЗА ЖИТТЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ВІД ЗАЛЕЖНОСТЕЙ/Για ζωή ανεξάρτητη από την εξάρτηση

58203bdfa23ae3202323173f03672dd1
Дімітріс Теодоролєас, лікар-терапевт, останні 20 років працює в сфері позбавлення від нарко-, алкозалежності та тютюнопаління, власник клініки «Святий Миколай» в Піреї та президент неурядової організації «Турбота про життя». У своїй практиці використовує сенсаційний метод. Як член організаційного комітету міжнародного галузевого симпозіуму «Степлфорд», в 2008 та 2011 зробив можливим проведення симпозіуму в Греції. З нагоди Міжнародного дня боротьби з наркотиками, який відзначається 26-го червня, пан Дімітріс ділиться з нашим журналом своїм великим досвідом в даній сфері.

Чому Ви обрали таку дивну спеціалізацію? Як «добралися» до цього методу, і чому саме на ньому зупинилися?

Буквально з моїх перших «лікарських» кроків почав займатися питанням детоксикації. Справа в тому, що в місті, де я народився та виріс, вживання наркотиків було дуже поширеним явищем, особливо, серед молоді. Дуже часто до мене зверталися і я був поруч з ними, моїми сусідами, друзями, знайомими, які мали проблему залежності. Аж поки ця проблема не переступила поріг нашої родини, в тенета примарного щастя попав мій двоюрідний брат, один син в сім’ї. Я ще зовсім не мав досвіду, але мав шалене бажання спасти улюблену людину, яка гасла на очах і таки згасла… Це був перший і дуже важкий удар, з яким я не справився ніколи… Але я почав шукати, що може мати найшвидший, найнадійніший результат. Так я «добрався» до методу швидкісної детоксикації, який на той момент був чи не найновішим та прогресивнішим. Зараз, майже через двадцять років практики, я відповідально стверджую, для людини, яка шукає допомоги і прагне повернутися до нормального життя, цей метод є єдиним, і досі продовжує залишатися набагато попереду від будь-якого іншого.

Справляє враження Ваша абсолютна переконаність та запал, навіть тіні сумніву.

Звичайно, адже це справжнє диво! Всього лиш за шість годин людина радикально змінює стан свого життя. Із залежного хворого перетворюється на колишнього залежного, і колишнього хворого, і одразу починає спробу до повноцінного повернення в суспільство. Хіба це не диво!?

Розкажіть будь ласка в чому полягає цей метод? Як можна порівняти Вашу терапію з іншими існуючими?

Метод базується на використанні лікарського препарату, який є антидотом до опіатів. Відбувається процедура під час якої наркозалежний хворий під наглядом анестезіолога присипляється і йому вводиться така кількість антидоту, яка є необхідною для того, щоб повністю витіснити з організму наркотичні речовини. Так як хворий перебуває під анестезією, лікарі мають можливість провести цю процедуру протягом кількох годин. Ефект є унікальним і через те, що має гарантований на 100% успішний результат першої фази терапії, а також через те, що хворий абсолютно не переживає фізичних симптомів так званої ломки, тобто абстинентного синдрому. Адже основна проблема безуспішності інших методів – це неподоланне бажання хворого негайно вгамувати відчуття «наркотичного голоду». З цієї точки зору наш метод є дуже людяним і унеможливлює самостійне припинення людиною терапії.

Однак, сама по собі швидкісна детоксикація є першою фазою терапії, яка результативно зупиняє фізичну залежність. Після цього хворий повинен пройти курс, що стосується психологічної сторони залежності від опіатів, приймаючи одночасно антидот, який допоможе виграти час, необхідний для завершення другої остаточної фази детоксикації та поверне людину в її звичне суспільне середовище.

Можна сказати, що метадон – молодший та жорсткий брат героїну?

Щодо інших методів. Моє бачення теми дещо відрізняється від усталеного. Будь-який метод, який допоможе визволити від наркотичного дурману одну людину, є хорошим і заслуговує уваги.

Наприклад, приятель свого приятеля, брат брата, священик підлітка тощо. Зазвичай, це одиниці. Тут дуже допоміжними є власне профілактичні міри.

Коли однак є хронічна залежність і людина не має шансу її позбутися навіть якщо вона цього прагне, тоді майже всюди її включають в програму замінної терапії – метадону чи бупренорфіну. Особисто я категорично проти наркотиків. Отже проти і замінних терапевтичних методів. Синтетичні замінники, які, як правило, видаються державними наркодиспансерами безкоштовно, призводять до таких самих наслідків як і природні наркотики – незворотних змін в нервовій системі, розпаду особистості, повній деградації, статистично мають вищу смертність від передозування, ніж героїн, і детоксикація від метадону є набагато складнішою і жорсткішою. Є країни, серед яких Великобританія, де метадон з якогось року буде просто заборонений, а зараз поступово зменшують його використання. Щоб було абсолютно зрозуміло, для того, щоб провести терапію від метадону, хворого спочатку краще перевести назад на героїн.

І те, що молода людина, яка від вживання метадону стала «рослиною», і не піде вбивати, чи грабувати перехожого, тому що отримає безкоштовно свою дозу в якомусь центрі – для мене не аргумент для забезпечення суспільного спокою. Як не буде аргументом для жодного батька, жодної матері.

Хто шукає спасіння, має мати можливість врятуватися?

Є дуже багато людей, які прагнуть повернутися до нормального життя і ми зобов’язані допомогти їм у цьому, якщо у нас в руках є необхідний інструмент. До речі, необхідною передумовою застосування нашого методу – є власне бажання вилікуватися самого пацієнта. Не його батьків, коханих, чи приятелів. Навколишнє середовище відіграє величезну роль, спонукаючи хворого до пошуку вирішення проблеми, створює передумови для того, щоб він побачив сенс.

Через наші руки пройшло понад вісім тисяч пацієнтів. Люди не тільки реабілітувалися, але створили сім’ї, народили здорових дітей, поступили і закінчили інститути, створили компанії і успішно працюють. Живуть повноцінним життям. Ми маємо понад 70% успіху і, маючи такі результати, мені дуже важко погодитися з тим, щоб прирікати нашу молодь на довічне вживання наркотиків, природних чи синтетичних.

Кілька тижнів тому в мене в клініці пройшла детоксикацію подружня пара, яка крім іншого чекала народження дитини. Нам вдалося так, що подружжя вилікувалося і їхнє немовля народилося здоровим, не наркоманом. Знаєте, яке в мене було відчуття, коли вони через кілька тижнів привезли до мене знайомитися свою новонароджену доньку? Так ось, заради цього відчуття я готовий боротися, щоб кожна залежна людина мала можливість отримати справжню допомогу, якщо вона її шукає. Повторюся, це наш громадянський обов’язок. Кожного з нас, якщо ми говоримо, що ми нормальні люди. Тому що завтра ми не знаємо, що буде з нашими дітьми.

Більше того, якщо з моїм сином не дай Боже станеться така біда, застосування методу швидкої детоксикації з подальшою терапією антидотом та психологічною підтримкою – буде єдиним шляхом моїх дій. Тому я, як батько і лікар, відповідаю як за свої слова, так і за свої дії.

Допомога наркозалежним – не є безкоштовне забезпечення наркотиками на державному рівні?

Мабуть, я мушу сказати про те, що якби грецька держава, яка разом з європейськими інституціями виділяє на замінні метадонові програми близько 150 мільйонів євро в рік, калічачи при цьому генофонд нації, спрямовувала ці кошти на застосування методу, могли би спасатися щорічно щонайменше 30 тисяч наших дітей. Чи хтось здатний оцінити потенціал і те, що насправді відбувається!?

Кілька років назад в Греції перебував і наші дороги перетнулися колишній міністр охорони здоров’я України, який був лікарем, та ще й знайомим з проблемою залежності. Він був вражений результативністю нашого методу та висловив готовність підтримати його в своїй країні, тому що як лікар, мав можливість оцінити, і як людина був переконаний, що кожний має мати шанс на терапію. На жаль, серце підвело, і мені прийшлося відбиватися і на інших фронтах (посміхається).

Але для мене кожна людина важлива, ніхто на цій землі не є зайвим, раз Бог дарував нам життя. Відчуваю, що це моє покликання і готовий доки вистачить сил продовжувати. Повірте, немає сильнішого відчуття для лікаря, як відчуття врятованого життя, а відтак кращої долі для всієї родини, друзів, дітей, коханих. Саме це є сприяння суспільному спокою, якщо ви мене розумієте.

Пане Дімітрісе, скільки часу потрібно для повного одужання?

Це дуже індивідуально. Залежить від багатьох чинників, інтелектуального розвитку людини, її життєвого досвіду, інтересів тощо. Як правило, це від 6-ти до 9-ти місяців персональних зустрічей з психологом раз на тиждень. Я впевнений, що в Україні є багато психологів, які з задоволенням візьмуться за цю справу.

В Україні зараз іде війна. Для багатьох війна з поверненням до мирного життя так і не закінчується. Багато хто вдається до зловживань алкоголем чи наркотиками. Зважаючи на Ваш досвід, як можна протидіяти цьому пост-воєнному синдрому?

Війна є жахливою сама по собі. Для того, щоб бійці витримували і могли продовжувати воювати, вони часто вимушені спасатися за допомогою наркотичних речовин, попадаючи в залежність. Не є секретом, що героїн з’явився після Першої світової війни в допомогу героям, а метадон, початкова назва якого була адольфін на честь Гітлера, був синтезований після Другої світової війни. Коментарі зайві.

Доречно навести приклад американської армії після війни у В’єтнамі. Тисячі військових, що повернулися додому наркозалежними організувалися в спілку і звернулися з проханням до уряду країни. Таким чином за розпорядженням президента США було створено центри, в яких робили те, до чого я дійшов сам (публікація про центри в Америці з’явилася через багато років) – бійців переводили на героїн, а потім лікували шляхом швидкісної детоксикації та антидоту, про які ви вже все знаєте. Це ще один доказ, що всі практикуючі лікарі природно знаходять найоптимальніший спосіб.

Мушу наголосити ще раз, це стосується лише людей, які самі прагнуть позбутися одурманення. Які свідомо роблять вибір на користь життя. Ми можемо тільки допомогти. В жодному разі не можемо прийняти за когось рішення.

Неможливо допомогти тому, хто не бачить сенсу позбавлятися від залежності. Це, мабуть, і є єдиний випадок, де повинна застосовуватися замінна терапія, себто метадон.

Як щодо вартості цього терапевтичного методу? Це, мабуть, дуже дорого?

Ми не можемо підходити до цього питання буквально. Звичайно, метод потребує кваліфікованого персоналу, якісного обстеження, короткочасного, але все ж перебування пацієнта в клініці, ліків, подальшої психологічної підтримки. Це все, зрозуміло, кошти. Але ми повинні розглядати цю суму у відповідності до результату і в порівнянні до тієї суми, яку наркозалежний витрачає щодня на забезпечення своїх потреб, часто зводячи нанівець життя усієї родини. Це неспівставно! Щоб наблизитися до істини, вартість процедури, з невеликою поправкою, можна прирівняти до суми, яку хворий витрачає протягом трьох місяців на придбання «отрути».

Лікарю, чи Ви маєте щось запропонувати великій категорії тютюнозалежних, серед яких, ймовірно, є великий відсоток тих, хто бажав би позбутися? А також чи використовується даний метод для позбавлення від алкогольної залежності?

Щодо цих залежностей можна використовувати практично ідентичний спосіб зі значно меншим періодом психологічної підтримки.

А як щодо вартості та скільки потрібно вживати антидоту, щоб відмовитися, наприклад, від тютюну?

Як правило вистачає 1-3-ьох місяців. Мені важко сказати для України, в Греції консультації психолога та препарати складають приблизно 600 євро.

Кількість хворих в Європі і, зокрема, в Україні невпинно збільшується. Чи можна з оптимізмом відноситися до цієї теми?

Кажуть у нас в Греції – «все в програмі життя». Оптимізму не можна втрачати. Потрібно поширювати хорошу інформацію з метою профілактики, і для вже хворих шукати можливість практичного рішення з тим, щоб віра в життя не згасала, але стала доступною дійсністю.

Για το περιοδικό “Business Woman”

13664726 963546467100804 1156534008 n
13872363 963546447100806 206742891 n
13664280 963546403767477 2028959469 n

Δεν υπάρχουν σχόλια

Σχολιάστε