8:00 - 22:00

Ώρες Λειτουργίας Δευτ- Παρασκευή.

213 0266195

Τηλ. 24ωρης εξυπηρέτησης

Facebook

Instagram

Search
 

Дімітріс Теодоролєас. “Метод швидкісної детоксикації хворих з наркозалежністю та тютюнопалінням”

Μεριμνα Ζωής
ΜΕΡΙΜΝΑ ΖΩΗΣ > Δραστηριότητες  > Дімітріс Теодоролєас. “Метод швидкісної детоксикації хворих з наркозалежністю та тютюнопалінням”

Дімітріс Теодоролєас. “Метод швидкісної детоксикації хворих з наркозалежністю та тютюнопалінням”

Науково-практична конференція з міжнародною участю

«Актуальні питання психіатричної і наркологічної допомоги в Україні та світі. Особистісно-орієнтована психотерапія»

20 жовтня 2017 р.

Бізнес-центр Кристал, м. Київ, (Харківське шосе, 175; станція метро «Бориспільська»)

Дімітріс Теодоролєас. “Метод швидкісної детоксикації хворих з наркозалежністю та тютюнопалінням”

 

 

caaa898177a17dd33c3592a11b1268e1
Приблизно десять років тому, у своєму кабінеті в Піреї, я мав розмову з однією надзвичайною жінкою, яка вирізнялася особливою пристрастю у пошуку порятунку для тисяч молодих наркозалежних людей, які помирали або животіли. Спогади про неї завжди викликають в мене зворушливі почуття. Вічна їй пам’ять!

В нашій розмові вона вжила слово “геноцид”, описуючи стан речей щодо вживання наркотиків на її батьківщині. Вона була лікарем. Ми домовились про об’єднання наших зусиль у боротьбі з наркотиками. Обидвоє ми пережили багато чого з тих пір. Раїса Таран підкорилася хворобі. Я виконав обіцяне.

Я лікар-терапевт. Я дуже рідко беру участь у таких конференціях. Щиро дякую колезі, чудовому організатору Станіславу Табачникову, за можливість розповісти про мою практику. Із великою відповідальністю спробую використати відведений мені час, а також узагальнити наші зусилля, труднощі, перешкоди і результати стосунків із людьми, які перебувають в залежності від наркотиків, алкоголю, а також від тютюнопаління.

Найважливішою причиною, яка спонукала мене із великою любов’ю та зацікавленістю працювати саме в сфері залежностей, я думаю є місце, де я народився і виріс, а саме місто Пірей. Саме у цьому місті, яке є одним із найбільших портів у Середземному морі, дуже швидко і легко почало процвітати розповсюдження наркотичних речовин. У місті, де не було жодної інформації ні щодо легкого розповсюдження, ані небезпечності їхньої дії, а найголовніше, була відсутня державна допомога у боротьбі, та навіть планів щодо боротьби з цією бідою. Знання обмежувалися лише боротьбою із гашишем, і, головним чином, поліцейськими методами.

50d356230d00f63668930ab5da6f92f7
Нові речовини, що характеризувались як «важкі наркотики» дуже швидко знайшли своїх споживачів у способи, що часто призводили до смерті. Допомога, яка надійшла, була надана із великим запізненням (маю на увазі роки) і, в основному, стосувалася психологічної допомоги та запобіжних методів (але молодь, переважною більшістю, вже перебувала на гачку у наркотичної залежності). Співпадіння часу та географія мого міста, дозволили мені побачити на власні очі своїх однолітків, чи трохи старших за мене, у школі, в ліцеї, на своїй чи сусідній вулиці, які з дуже раннього віку та з багатьох причин спробували, і дуже швидко стали залежними від наркотиків. Надзвичайно зворушливим було те, в який спосіб ці ще майже діти намагалися застерегти і захистити своїх друзів, які виявляли зацікавленість до наркотичних речовин. В основному це були молоді люди, які вже вчилися в інститутах, або працювали.

З перших кроків, моїм обов’язком як лікаря ще тільки із загальними медичними знаннями, було в кожний спосіб надати допомогу, щоб зменшити їхні проблеми та полегшити їхній абстинентний синдром.

І мені дуже подобалось! Я шукав і розпитував про все, що може якомога краще допомогти цим молодим людям (серед яких вже були і дуже дорогі та рідні мені люди). Отже моє завдання все більше зосереджувалося на тому, щоб допомогти вже залежним людям, кількість яких дуже швидко зростала (незважаючи на велику смертність).

І я дійшов до надзвичайного, важливого, ефективного, безболісного, безпечного методу, що шанує гідність хворого і досягає поставленої мною мети: повного зцілення хворого, а також його захисту від наркотичної залежності навіть у випадку порушення, або недбалості. Шлях до успішного досягнення мети був таким легким, таким простим! Було достатньо двох-трьох

670d26b9c37f277615e083de55e61ae4
основних параметрів і результат був певним. Я переконаний, що це було так легко, бо це було правдивим.

Не вдаючись у подробиці стосовно своєї співпраці, які було би варто зазначити, але це досить важко і стосується винятково вузьких спеціалістів галузі, обмежусь загальними позиціями та поглядами.

Приклад швидкої детоксикації із застосуванням загальної анестезії являє собою процес, в якому пацієнти з опіатною залежністю присипляються за допомогою анестезії і їм вводяться дози антидоту. Антидоти до опіатів викликають прямий ефект детоксикації, видаляючи опіати з ділянок мозку, в яких вони проявляють свою дію. Оскільки пацієнт знаходиться під наркозом, йому можна вводити великі дози антидоту із метою швидкого витіснення наркотичних речовин, що значно прискорює процес детоксикації, який триває всього кілька годин.

Окрім того, оскільки пацієнт знаходиться під дією наркозу, він не відчуває абстинентних симптомів, викликаних опіатами. Коли пацієнт прокидається через кілька годин після процедури, детоксикація завершена. Метод швидкої детоксикації ефективно припиняє опіатну залежність на фізичному рівні протягом декількох годин. Після цього пацієнт повинен пройти програму, що стосується психологічної сторони його залежності. А також підтримати лікування налтрексоном, щоб запобігти ризику рецидиву.

Метод швидкої детоксикації є ефективним для всіх типів опіатів, навіть метадону і бупренорфіну. Люди, які одночасно мають залежність не тільки від опіатів, але й від інших наркотиків, можуть вилікувати свою опіатну залежність методом швидкої детоксикації. Швидка детоксикація відбувається набагато швидше, ніж детоксикація без анестезії і потребує лише кілька годин, а не днів або навіть тижнів. Під час терапії пацієнт не страждає від абстинентних симптомів. Швидка детоксикація при лікуванні від опіатів гарантує стовідсотково успішну детоксикацію. Очевидно, коли пацієнт перебуває під анестезією, він не має можливості проявити слабість – не може зупинити лікування, або відмовитись від нього, чи відновити прийом опіатів. Більшість, хто намагається відмовитись від наркотиків без наркозу, не досягає бажаного результату через нестримне бажання почати знову їх приймати за звичкою, яка не дає змоги покласти цьому край через абстинентні симптоми.

Під час швидкої детоксикації пацієнт отримує довгострокову допомогу, оскільки він отримує негайну дозу налтрексону, яка блокує опіати. Коли пацієнт прокинеться від наркозу, він може отримати повну дозу налтрексону. Під час детоксикації без анестезії, перед тим як пацієнт зможе прийняти налтрексон, щоб це не викликало абстиненції, мають пройти 7-10 днів. Таким чином, ще однією перевагою методу швидкої детоксикації є те, що пацієнт одразу підготовлений до довгострокової програми лікування вже через кілька годин після початку детоксикації. Налтрексон необхідно приймати щодня протягом декількох місяців, щоб запобігти ризику рецидиву. Тому що:

а) налтрексон запобігає бажанню вживати опіати, а також

б) повністю запобігає будь-яким наслідкам, які можуть бути спричинені опіатами у випадку, якщо пацієнт спробує вжити наркотик під час прийому налтрексону.

Таким чином, налтрексон убезпечує від ризику рецидиву, а його використання не викликає звикання. Отже, у пацієнта не виникає абстиненції після того, як припиняється його вживання після декількох місяців.

Головний принцип у спробі детоксикації та звільнення пацієнта від наркотичної залежності – це його власне бажання, а також оцінка спеціалістів – психологів, соціологів та їх переконаність щодо справжнього бажання пацієнта. Під час госпіталізації, пацієнта обстежують лікарі: терапевт, кардіолог, ЛОР, психіатр, хірург (при необхідності через абсцеси, наявність судин тощо) і анестезіолог, щоб зробити відповідні діагностичні та токсикологічні аналізи, які є обов’язковими. Відповідно до результатів обстеження, оцінюється загальний стан пацієнта і йому негайно встановлюють внутрісудинно крапельницю для вводу розчинів і препаратів.

В цьому місці вважаю за необхідне зазначити деякі категорії людей, які не можуть лікуватись за програмою швидкої детоксикації з наступних причин:

а) вагітність (існує однак інший метод лікування);

б) алергія на препарати, які ми використовуємо за протоколом для детоксикації;

в) пацієнти з важкими психічними розладами (гострий психоз);

г) хворі зі злоякісними пухлинами, про існування яких на момент дослідження могли і не знати.

Після цього пацієнта переводять до реанімаційного відділення, вводиться пропофол і пацієнта підключають до апаратів. Встановлюється Levin і катетер Folley.

Підключається монітор і триває спостереження за життєдіяльністю органів (артеріальний тиск, пульс, насичення киснем). Інфузія пропофолу здійснюється через насос, через який пацієнт дихає самостійно. Після цього вводяться антагоністичні до опіатів препарати, і слідує симптоматична підтримка за допомогою протиблювотних, антидіарейних та інших засобів. Процедура проводиться вночі і через 5 – 6 годин після оцінки стану пацієнта ми перериваємо анестезію, пацієнт прокидається та після 24-годинного перебування в лікарні – виписується.

Важливі моменти, які я хотів би особливо підкреслити для успішного досягнення нашої мети наступні:

а) щоденний прийом антидоту у вигляді таблеток, якщо це можливо, під наглядом батьків для точного виконання (потрібно зазначити, що в останні роки є дуже допоміжним використання імплантанту, або ін’єкційної форми налтрексону довготривалої дії захисту);

б) щотижнева індивідуальна зустріч із психологом, відповідальним за програму, інколи навіть два рази;

в) велика підтримка в пошуках роботи, або заняття до вподоби пацієнта.

Я хочу запевнити вас, що результати цієї терапії є дивовижними, та надають хворому, який прагне вилікуватись, можливість успіху. Необхідно максимально уникати втручання, чи погроз родичів та друзів пацієнта, оскільки це ускладнює досягнення результату.

У вищезазначених медичних протоколах слід враховувати, що лікування може змінюватись залежно від особливостей кожного окремого пацієнта.

З упевненістю, яку надають результати докладених нами зусиль, протягом двадцятирічної діяльності, моїх колег і мене особисто, можу сказати, що ми не повинні залишатись у темряві, куди нас часто заводять, особливо, коли мова йде про здоров’я наших дітей, яких ми, ймовірно, як батьки, школа, або наше суспільство в цілому, не змогли захистити або вилікувати. Вибір терапії за допомогою антагоністів до сьогоднішнього дня, після двох десятків років, не має жодного елементу сумнівів. Моя особиста позиція – запевнення вас у тому, що якщо б у моєї дитини були проблеми, це був би мій вибір. Повторююся, але буду наполягати, що на сьогоднішній день – це найкраще, що ми маємо у розпорядженні для успішної детоксикації від опіатів.

Зі щирими вітаннями, вдячністю організаторам цієї міжнародної конференції, а також побажаннями усім – ніколи в житті не зіткнутися із жорстокою реальністю наркотичної залежності.

Дякую.

Δεν υπάρχουν σχόλια

Σχολιάστε